18 maja 2009

Fotokody nowa usługa w serwisie ad24.pl

Serwis ad24.pl jako pierwszy wśród polskich lokalizatorów internetowych udostępnił usługę FOTOKODY.Teraz każdy kto posiada telefon komórkowy z wbudowanym aparatem cyfrowym oraz zainstalowaną aplikacją do skanowania FOTOKODÓW może w bardzo szybki sposób odczytać informację z FOTOKODU a później podzilić się nią ze znajomymi, wysłać bezpośrednio link do strony przez sms lub wykorzystać w dowolny inny sposób np. wtedy kiedy nie mamy dostępu do komputera a chcielibyśmy mieć więcej informacji o wybranej lokalizacji.

FOTOKODY jako usługa jest dostępna na naszych stronach informacji o lokalizacji w zakładce
FOTOKODY.


Poniżej krótki opis usługi i prezentacja jak zeskanować FOTOKOD.


Co to jest FOTOKOD i do czego służy?

FOTOKOD jest to usługa polegająca na szybkim i prostym dostępie do treści przez telefon komórkowy. FOTOKOD jest małym czarno-białym obrazkiem. W obrazku zakodowane są informacje, np. może to być link internetowy. Po odczytaniu FOTOKODU za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym zostajemy skierowani na ten link i możemy zapoznać się z wybraną przez nas treścią. Możemy również podzielić się tą informacją z naszym znajomym wysyłając do niego sms, lub wykorzystać bezpośredni link do strony lokalizacji żeby zobaczyć dodatkowe informacje kiedy nie mamy przy sobie komputera z dostępem do internetu.


Jak zeskanować FOTOKOD?

Aplikacja do czytania FOTOKODÓW wykorzystuje aparat fotograficzny telefonu. Wystarczy skierować telefon z uruchomioną aplikacją na FOTOKOD i zeskanować go. Po prawidłowym odczytaniu zakodowanych w nim informacji zobaczymy Tytuł Lokalizacji oraz Link do wybranej strony w serwisie ad24.pl

Jakich telefonów mogę używać do skanowania FOTOKODÓW?

Do skanowania FOTOKODÓW potrzebny jest telefon z wbudowanym aparatem fotograficznym najlepiej jeśli posiada on funkcję autofocus, gdyż łatwiej będzie przechwycić obraz. Większość telefonów posiadających aparat, znajdujących się obecnie w sprzedaży poprawnie radzi sobie ze skanowaniem FOTOKODÓW. Należą do nich między innymi aparaty Nokia (N95,N96,N82,N85,6300 itp.), Sony Ericsson (W880,W910,K850 itp.), Samsung (Omnia,F480 itp.)


Skąd mogę pobrać aplikację do skanowania FOTOKODÓW?

Większość operatorów komórkowych, udostępnia aplikację na swoich stronach internetowych. Bez problemu można również wyszukać taką aplikację dla swojego telefonu w internecie. Niektórzy producenci telefonów instalują taką aplikację w swoich telefonach np. w Nokii N95.Jeśli są problemy z odnalezieniem aplikacji w internecie polecamy aplikację I-NIGMA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz